2025. május 15.
A légitársaság befektetői megbeszélésén az igazgatóság tagjai – Pauls Cālītis ideiglenes vezérigazgató és operatív igazgató, valamint Vitolds Jakovļevs pénzügyi igazgató – bemutatták a vállalat 2025 első negyedévére vonatkozó nem auditált pénzügyi és működési eredményeit. Ahogy az a szezonálisan alacsony és kihívásokkal teli téli időszakban várható volt, az eredmények az iparág egészére jellemző első negyedévi trendeket tükrözték, de a légitársaság több első negyedéves rekordot is elért a kulcsfontosságú működési teljesítménymutatók, többek között az utasszám, a járatszám és az útvonalak tekintetében.
A nem auditált adatok szerint a légitársaság 2025 első negyedévében 132,7 millió eurós bevételt ért el, ami enyhe növekedést jelent az előző évhez képest és alacsonyabb, 29,3 millió eurós nettó veszteségről számolt be a 2024 első negyedévi 40,6 millió euróhoz képest. A nettó eredményt a bevételnövekedés ellenére elsősorban a magasabb finanszírozási költségek, a szén-dioxid-kibocsátással kapcsolatos megnövekedett költségek, valamint a kulcsfontosságú működési kiadások évközi növekedése befolyásolta.
Az utasok száma új első negyedéves rekordot ért el, 1,3 milliót, járatok száma 13,6 ezerre emelkedett. Az átlagos telítettség stabilan 75,9% maradt.
Pauls Cālītis, az airBaltic ideiglenes vezérigazgatója és operatív igazgatója elmondta: „Az első negyedév jellemzően a leggyengébb időszak a légitársaságok számára a szezonalitás miatt. Bár továbbra is veszteségesek voltunk, ez jelentős éves javulást jelent. Az eredmények a bevételek folyamatos növekedését és a stabil működést tükrözik – az utasszámtól és a járatoktól kezdve a kibővített útvonalhálózatig. Ez megerősíti, hogy elismert és megbízható légitársaság vagyunk, amely jelentős szerepet játszik Lettország gazdaságában és összeköttetéseiben.
Stratégiai fókuszunk továbbra is a vállalat működésének megerősítésére és a jövőbeli lehetőségekre, többek között egy esetleges tőzsdei bevezetés előkészítésére összpontosul. Továbbra is fejleszteni fogjuk folyamatainkat a kereskedelmi és fenntarthatósági elvek alapján, hogy fokozzuk a versenyképességet és a jövedelmezőséget. Ugyanakkor az airBaltic következetesen hozzájárul az összeköttetésekhez azáltal, hogy Rigát légiforgalmi központként tovább fejleszti.”
Az airBaltic 2025 első három hónapjában 10,5%-kal bővítette útvonalhálózatát, 95 útvonalon üzemeltetve járatokat az egy évvel korábbi 86 útvonallal szemben.